Darujte Vianoce Nadácie Orange

Nadácia Orange v spolupráci s Centrom pre filantropiu n. o. vyhlasuje každoročne charitatívny grantový program „Darujte Vianoce“, kde sme predložili svoj projekt s názvom „Teplo v dlaniach“. V prvom kole nám bol projekt schválený a podporený sumou 300€.  Zámerom projektu bolo priblížiť žiakom našej školy Vianoce a hlavne prežitie Štedrého dňa s malým darčekom, ktorý si budú môcť vyrobiť sami. Učitelia Základnej školy v Kluknave- elokované pracovisko Richnava sa rozhodli priblížiť posolstvo Vianoc žiakom, ktorí pochádzajú z mnohopočetných rodín a zo sociálne znevýhodneného prostredia s takmer 100% nezamestnanosťou. V každodennom živote bojujú s nedostatkom biologických, potravinových a materiálnych prostriedkov. Túto situáciu nedokáže pochopiť ten, kto s nimi nepracuje. Nakoľko učitelia vedia, že na darčeky často krát nezostanú financie z rodinného rozpočtu, tak sa rozhodli pre realizovanie tohto projektu, kde priblížili posolstvo Vianoc svojim žiakom a nasmerovali rodičov k tomu, aby chvíľku zo svojho času strávili s vlastnými deťmi. Zároveň mali možnosť vyrobiť darček pre svojich najbližších. Z finančných prostriedkov sme  pre našich žiakov a ich rodičov zabezpečili materiál do tvorivých dielní a drobný darček v podobe rukavičiek, čím sme sa snažili naplniť posolstvo projektu s názvom „Teplé dlane“. V posledný týždeň pred prázdninami učitelia zorganizovali besiedku, po ktorej strávili spoločné chvíle rodičia so svojimi deťmi  a v predvianočnej atmosfére si spoločne a za pomoci učiteľov vyrobili ikebany, či vyrobili darček pre svojich najbližších. S takýmto z lásky vyrobeným darčekom zároveň obdarovali svojich drahých. Tento projekt a uskutočnil vďaka programu Darujte Vianoce Nadácie Orange za čo im touto cestou veľmi pekne ďakujeme.

FOTOGALÉRIA