Záujmové útvary 2021 - 2022 Záujmové útvary 2020 - 2021 Záujmové útvary 2019 - 2020 Záujmové útvary 2018-2019 Školský poriadok CVČ Výchovný program CVČ Prevádzkový poriadok CVČ

Záujmové útvary 2019 - 2020

Záujmové útvary 2019-2020.docx


Popis záujmových útvarov

Tvorilko (ZU č. 1, Mgr. Jana Balčáková)

Pojem „tvorivosť“ je odvodený od latinského slova creatio, čo v preklade znamená tvorbu. Tvorivý dokáže byť každý človek, ale najmä ten, ktorý na sebe sústavne pracuje a rozvíja svoju osobnosť. Práve na všestranný rozvoj  osobnosti žiaka je zameraný záujmový útvar „Tvorilko.“ Žiaci sa prostredníctvom rôznych činností, techník a hier učia tvoriť niečo nové, originálne. Záujmový útvar „Tvorilko“ podporuje a rozvíja:

·         široké záujmy žiakov,

·         zvedavosť,

·         sebadôveru,

·         vnímanie seba ako tvorivého,

·         nezávislosť úsudku,

·         vysoké hodnotenie estetických kvalít,

·         autonómiu,

·         intuíciu,

·         radosť,

·         zábavu.

FOTOGALÉRIA


Mixík (ZU č. 2, Mgr. Miroslava Ferencová)

Hlavným zámerom záujmového útvaru je ukázať žiakom, že existujú rôzne voľnočasové aktivity. Zameriame sa na zdokonalenie rôznych zručností a spoznanie nových činností napr. práca s rôznymi druhmi materiálov, hra so stavebnicami, výroba výrobkov, spoznávanie nových hier, súťaží. Aktivity sú zamerané na rozvoj pozitívneho postoja k práci, rozvoj jemnej motoriky, estetického cítenia, vzájomnej spolupráce.

FOTOGALÉRIA


Všehochuť (ZU č. 3, Mgr. Monika Čechová)

Cieľom a náplňou záujmového útvaru Všehochuť je rozvíjať všestranný rozvoj žiakov. Aktivity sú zamerané na zdokonaľovanie rôznych zručností, či spoznávanie nových činností. Časť hodín práce krúžku je venovaná oddychu po čase strávenom v škole – sledovanie edukačných DVD, čítanie slovenských ľudových rozprávok, počítačové hry, tanečné hry pri hudbe, hry s legom a iné. Zahŕňa v sebe spoznávanie prírody a jej ochranu, tiež pohybové aktivity v prírode. Úlohou záujmového útvaru je viesť žiakov k zmysluplnému tráveniu voľného času.

 


Usilovné včielky (ZU č. 4, Mgr. Terézia Cenká)

Krúžok zameraný na umelecké činnosti hudobno – dramatického, ale aj výtvarného charakteru. Na hodinách tejto záujmovej činnosti inklinujeme k rómskej hudbe a tancu. Žiaci sa pripravujú na vystúpenia podľa potreby školského roka, rozvíjajú vokálne, inštrumentálne a pohybové schopnosti. V rámci výtvarných aktivít vytvárajú výzdobu triedy, alebo vyrábajú kostýmy na vystúpenie. Činnosť krúžku Usilovné včielky sa zameriava na rozvoj schopností a temperamentu predovšetkým rómskych žiakov.

FOTOGALÉRIA


Krížom krážom (ZU č. 5, PaedDr. Zuzana Lenártová)

Cieľom krúžkuKrížom-Krážom je zapojiť žiakov do aktivít  mimo vyučovania a snažiť sa rozvíjať zmysel pre kolektívnosť a súčinnosť v hravých činnostiach. V pohybových  aktivitách  rozvíjať u žiakov  pohybové a motorické zručností. Vo výtvarných aktivitách pri práci s rôznym materiálom rozvíjať jemnú motoriku, predstavivosť, fantáziu,  pestovať v nich trpezlivosť a vzťah k prírode. V literárnych aktivitách rozvíjať komunikačné a čitateľské schopnosti. Našou úlohou bude rozvíjať čitateľskú, prírodovednú. matematickú, finančnú gramotnosť a IKT zručnosti.

FOTOGALÉRIA


Šikovné ruky (ZU č. 6, Mgr. Viera Bednárová)

Krúžok Šikovné ruky podporuje u žiakov tvorivosť, ponúka možnosť vyskúšať si prácu s rôznym materiálom  a tiež naučiť sa  rôzne techniky umeleckej činnosti. Činnosť v krúžku je tematický zameraná na ročné obdobia a sviatky počas roka.

FOTOGALÉRIA


Florbal (ZU č. 7 Mgr. Vladimír Koňak)

Florlbalový krúžok v CVČ Kluknava pracuje štvrtý rok pod vedením Mgr.  V. Koňaka. Krúžok navštevujú všetci chlapci zo 7.C triedy. Florbal je moderný šport, obľúbený medzi deťmi bez rozdielu pohlavia a všetkých vekových kategórií. Jeho výhodou je, že to nie je sezónny šport a dá sa hrať po celý rok bez obmedzenia. Školské družstvá sa  pravidelne zúčastňujú súťaží  žiakov základných škôl okresu  Gelnica. Niektorí žiaci navštívili aj extraligový zápas v Spišskej Novej Vsi, kde mali možnosť stretnúť sa s reprezentantkami Slovenska vo florbale.

FOTOGALÉRIA


Futbal 1 (ZU č. 8 Milan Voda)

Futbalový krúžok je určený pre deti od 8 do 14 rokov. Počas krúžku si deti osvoja na tréningoch techniku hry, nacvičia rôzne herné situácie, nahrávky, strely na bránku a spoločne si to zopakujú pri priateľských zápasoch.

FOTOGALÉRIA


Svet okolo nás (ZU č. 9 Mgr. Monika Brutovská)

Na krúžku svet okolo nás si žiaci budú upevňovať nadobudnuté vedomosti z hodín informatiky a hravou formou získavať buď nové alebo ďalšie vedomosti a zručnosti. Budú spoznávať základné časti počítača, ale aj využitie základných programov.


Historický (ZU č. 10 PhDr. Erika Bačová)

Cieľom činnosti historického krúžku v školskom roku 2019/2020 je prehĺbovanie a upevňovanie vedomostí žiakov v oblasti historického poznania našich dejín. Nakoľko historický krúžok v tomto školskom roku navštevujú žiaci piateho a šiesteho ročníka našu pozornosť budeme predovšetkým zameriavať a sústreďovať na bohatú a krásnu históriu nášho regiónu Spiš, na jeho významné osobnosti so zreteľom na pamiatky zapísané v zozname UNESCO. Súčasťou bude aj čítanie úryvkov z knihy Jána Eliáša „ Čo – to o Spiši“, ktoré približujú kultúrne zvyky a život na dedine v minulosti. Zároveň si predstavíme jednotlivé pomocné vedy historické (diplomatika, heraldika, archivistika, genealógia, numizmatika, sfragistika). Podstatnou úlohou bude oboznámiť žiakov s prácou a poslaním historika zaoberajúceho sa našou minulosťou, a tiež oboznámiť sa s jednotlivými historickými prameňmi, spoznávať kultúry našich predkov, významné remeslá a ich poslanie, významné hrady a zámky na Slovensku, dokázať si vytvoriť jednoduchý rodokmeň svojej rodiny, vedieť sa orientovať na jednotlivých historických mapách. Súčasťou historického krúžku bude aj predstavovanie jednotlivých významných historických objavov v kontexte ich prínosu pre spoločnosť a ľudstvo. Náplňou našich stretávaní bude aj tvorba násteniek v areáli našej školy, pripomínajúce významné výročia v školskom roku 2019/2020. Spestrením krúžku budú aj exkurzie, prostredníctvom ktorých budú žiaci spoznávať históriu a krásy našich miest, navštívime rôzne významné náleziská, či podujatia, čím zároveň utužíme kolektív v krúžku, a to najmä nezabudnuteľnými spoločnými zážitkami a dojmami.


Hravá slovenčina (ZU č. 11, Mgr. Magdaléna Ferencová)

Náplňou práce v tomto školskom roku 2019/2020 je hravou formou zopakovať,  precvičiť a utvrdiť učivo zo slovenského jazyka a literatúry – od slovných druhov (podstatné  a prídavné mená, zámená, číslovky, slovesá, predložky, spojky, častice a citoslovcia) cez vetné členy, členenie viet, jazykové štýly v slovenčine, spisovný jazyk a nárečia až po prehľad významných slovenských spisovateľov. Prostredníctvom hravej formy sa tak zdokonalíme v materinskom jazyku. Pomocou pri napĺňaní obsahu záujmovej činnosti sú aj tieto hry: hra s vreckom, reťaz zo zámen, reťazové rozprávanie príbehu, čo do radu nepatrí, zvedavá skrinka, hra s perom, tajničky, osemsmerovky, mysli si dielo, literárny kvíz, inscenačné hry, voľné improvizácie známych literárnych diel, pantomíma, atď.  Aj slovenčina môže byť hravá a zaujímavá!

FOTOGALÉRIA


Z každého rožka troška (ZU č. 12, Mgr. Lenka Kyseľová)

Hlavným cieľom záujmového útvaru Z každého rožka troška je dať žiakom možnosť rozvíjať svoje kreatívne schopnosti v každom smere umenia. 
Vo výtvarnej oblasti podporovať rozvoj výtvarného cítenia, rozvíjať fantáziu a predstavivosť. V oblasti hudobno-pohybovej podporovať vzťah k sviatkom a tradíciám poznaním regionálnych piesní. Hlavnou myšlienkou v prírodovednej oblasti je viesť žiakov k ochrane životného prostredia – prírody okolo nás (poznávaním prírody na vychádzkach v okolí, staraním sa o zvieratká). Tiež podporovať oblasť Človek a svet práce pozitívnym vzťahom k práci a k zodpovednosti za kvalitu svojich i spoločných výsledkov práce.


Kreatívko (ZU č. 13, Mgr. Tatiana Čarnoká)

Záujmový útvar Kreatívko  je zameraným na kreatívnu prácu s mnohými druhmi materiálov ako prírodniny, odpadový materiál, sádra, papier, modelovacie hmoty a iné.  Deti sa naučia  netradičné postupy práce a techniky. Súčasťou čnnosti budú aj vychádzky do prírody, zbieranie prírodných materiálov, tvorenie s nimi. Nezabudneme našimi prácami vyzdobiť aj chodbu, či okná budovy školy. Súčasťou našej práce bude aj  viesť deti k správnej výžive, starostlivosti o svoje zdravie, prírodu a čistotu okolia. Estetiku a umelecké cítenie sa im budeme snažiť podať v čo najprirodzenejšej forme a podobe. Súčasťou bude aj výchova umením, kde sa oboznámime s elementárnymi formami umenia, im najprirodzenejšími a najbližšími. V jarných mesiacoch si skrášlime okolie školy výsadbou kvetín. 

FOTOGALÉRIA


Mixáčk (ZU č. 14 Ing. Jozef Nalevanko)

V záujmovom útvare pracuje 17 žiakov. Náplňou práce krúžku tvoria činnosti, ktorú sú zamerané na všestranný rozvoj osobnosti žiakov. Pri výbere aktivít sa zohľadňoval záujem žiakov ich schopnosti, možnosti a dostupnosť materiálu.  Časť hodín práce krúžku je  venovaná oddychu – sledovanie DVD, čítanie slovenských ľudových rozprávok. Mimoriadne obľúbené sú počítačové hry. Počas nepriaznivého počasia sa deti hrajú v miestnosti veselé zábavné hry, spoločenské hry, tanečné hry pri hudbe, hry s legom. Učia sa zmysluplne tráviť voľný čas športom a veselou zábavou. Rozvíjajú si tak telesnú zdatnosť, technickú zručnosť, fantáziu, tvorivosť. Deti sa hrou učia a pripravujú sa žiť v kolektíve. Každá hra im prináša radosť.

FOTOGALÉRIA


 Školáčik (ZU č. 15, Bc. Beáta Semanová)

Cieľom krúžku je aktívny oddych, výchova, vybudovanie kladného vzťahu k tvorivej práci, škole a prírode. Žiaci si rozvíjajú fantáziu, estetické cítenie, trpezlivosť a jemnú motoriku. Tvoríme hlavne z papiera a rôzneho odpadového materiálu ( plast, tkanina, drevo). Deti majú možnosť poznávať prírodu a jej zmeny počas spoločných prechádzok, na ktorých si zbierajú voľne dostupný prírodný materiál. Výsledkom našej práce sú výrobky, ktoré zdobia naše spoločné školské priestory.

FOTOGALÉRIA


Počítačový (ZU č. 16, Mgr. Anna Gregová)

Tento záujmový útvar navštevuje 12 žiakov V.B a VI.B triedy. Na našich stretnutiach pracujeme v učebni IKT pri počítačoch. Ak je učebňa obsadená, baví nás práca s tabletami. Venujeme sa vyhľadávaniu informácií na internete, učíme sa ako funguje počítač, posielame si poštu, píšeme texty , robíme tabuľky, pracujeme s výukovými programami.

FOTOGALÉRIA


Výmyselník (ZU č. 17, Anna Straková)

KRÚŽOK JE ZAMERANÝ NA: 

- doplnenie vychovno- vzdelávacieho procesu mimo vyučovania 

- zdokonalenie jemnej motoriky 

- tvorivosť rozvoja osobnosti dieťaťa vzhľadom na jeho vek 

- spoznávanie a pestovanie kladného vzťahu k prírode a prostrediu v ktorom žijeme 

- pohybovú aktivitu 

FOTOGALÉRIA


Jazykové okienko (ZU č. 18, Mgr. Monika Čechová)

Jazyk je systém hláskových, lexikálnych a gramatických prvkov, ktoré ľudia používajú na dorozumenie. Slováci sa navzájom dorozumievajú slovenským spisovným jazykom. Slovenský jazyk je národný jazyk Slovákov. Spisovná slovenčina, ktorou sa píšu knihy, noviny, časopisy, ktorá sa používa v úradoch, školách, divadlách, filmoch, rozhlase, televízii na celom slovenskom území, sa nazýva spisovný jazyk, spisovná slovenčina. A práve tá dokáže potrápiť nie jedného z nás.

Cieľom záujmového útvaru Jazykové okienko je hravou a zábavnou formou upevniť nadobudnuté vedomosti a získať nové informácie o gramatických javoch slovenského jazyka. Prostredníctvom súborov cvičení si žiaci precvičia písanie veľkých písmen, skloňovanie, stupňovanie, časovanie, vybrané slová, písanie cudzích slov, interpunkčné znamienka, rytmické krátenie a prostredníctvom čítania textov si rozšíria svoju slovnú zásobu.


Šikovníček (ZU č. 19, Mgr. Mária Čechová)

Záujmová činnosť krúžku je zameraná na rozvíjanie zručnosti, zmyslu pre krásnu a estetické cítenie. Žiaci nadobúdajú poznatky o využití rôzneho druhu materiálu a získavajú tvorivosť a predstavu využitia rôznych pracovných techník. Rozvíjajú si vlastné schopnosti, ale sa aj učia spolupracovať v kolektíve detí s rovnaými záľubami.

 


Všestranko (ZU č. 20, Mgr. Monika Semanová)

Všestranko je zameraný na rozvoj kreativity, tvorivosti, fantázie a manuálnych zručností žiakov. Pracujeme s rôznymi materiálmi - papier, farby, farbičky, modelovacie hmoty, látky, gombíky, korálky, stavebnice, prírodne materiály.

 

FOTOGALÉRIA


S futbalom nie si sám (ZU č. 21 Mgr. František Jochman)

 

Zoznámenie sa zo základmi a pravidlami najmasovejsej hry na svete. Futbalu. V kolektive, vďaka, ktorému ťa poznávanie nových vecí bude baviť ale v prvom rade na to nebudeš nikdy sám.

FOTOGALÉRIA


Poznaj svoj rodný kraj (ZU č. 22 Ing. Lýdia Ondášová)

Chôdza je ten najprirodzenejší pohyb. Na čerstvom vzduchu v prírode  priaznivo pôsobí na naše zdravie, duševnú a telesnú kondíciu a celkovú imunitu. Deti z turistického krúžku Poznávame rodný kraj sa dostanú prevažne  „po vlastných“ na rôzne zaujímavé miesta v našom regióne a možno aj ďalej :-)))). Naša vytrvalosť v objavovaní krás prírody nemá hraníc....Tešíme sa na nové zážitky a dojmy  zo spoločných výletov.

Cieľom turistického krúžku je spoznávanie širšieho okolia Kluknavy, Richnavy, Hrišoviec, Štefanskej huty so zameraním na pešiu turistiku a Geocaching (geokešing), ktorý predstavuje istý druh športovej, turistickej a navigačnej zábavnej hry, ktorej jednoduchý princíp spočíva v zakladaní a hľadaní už ukrytých schránok – kešiek . Kešku zvyčajne tvorí vodotesná nádoba a v nej ceruzka, zápisník a rôzne predmety, ktoré si hľadači môžu vymieňať. Po nájdení kešky zaznačíme dátum, kedy sme kešku našli. Krúžok je zameraný na zvyšovanie telesnej zdatnosti, pohybovej výkonnosti ako aj upevňovanie zdravia. Stretávame sa v piatok po obede, v sobotu alebo v nedeľu. Trasy sú prispôsobené veku detí a momentálnemu počasiu. Jedinou podmienkou pre všetkých záujemcov je pevná nepremokavá obuv, ruksak, dobrá nálada, chuť spoznávať nové miesta a popracovať na sebe.


 Turistický (ZU č. 23 Žofia Kišková)

 

Náš turistický krúžok má už 5 ročnú tradíciu. S našimi skalnými ,ale aj novými žiakmi - turistami sme toho prešli už veľa.Cez hory, doly, jaskyne a pamiatky. Poznávajú nielen naše blízke okolie,ale aj vzdialenejšie krásy nášho Slovenska.No najhlavnejšie je, že sa vždy tešia a nikdy sa nevedia dočkať ďalšej túry.

 


Umelecký (ZU č. 24, Mgr. Miriam Dubravská)

 

Záujmový útvar Umelecký   je zameraným na "takmer" umeleckú prácu, v rámci našich "umeleckých" schopností. Budeme pracovať s mnohými druhmi materiálov ako prírodniny, odpadový materiál, sádra, papier, modelovacie hmoty a iné.  naučíme sa  netradičné postupy práce a techniky s týmto materiálom. Súčasťou čnnosti budú aj vychádzky do prírody, zbieranie prírodných materiálov, tvorenie s nimi. Nezabudneme našimi prácami vyzdobiť aj chodbu, či okná budovy školy.   Estetiku a umelecké cítenie sa im budeme snažiť podať v čo najprirodzenejšej forme a podobe. Súčasťou bude aj výchova umením, kde sa oboznámime s elementárnymi formami umenia, im najprirodzenejšími a najbližšími. V jarných mesiacoch si skrášlime okolie školy výsadbou kvetín.

FOTOGALÉRIA


Virtuálny svet (ZU č. 25, Mgr. Viera Lovasová)

 

Cieľom krúžku Virtuálny svet je, aby žiaci si osvojili a prehĺbili už nadobudnuté vedomosti a IT zručnosti s používaním počítača, internetu, vedeli používať počítačovú terminológiu, poznali hlavné časti počítača a základné kroky na prácu s ním. Okrem toho tu majú možnosť žiaci zo sociálne znevýhodneného prostredia zmysluplne tráviť zábavne a radostne svoj voľný čas – hrať online hry, počúvať hudbu, pracovať s textom a obrázkami, sledovať rozprávky, chatovať a pod.

FOTOGALÉRIA


Poznaj a chrán (ZU č. 26, Mgr. Marta Vendráková)

Záujmový útvar s enviromentálnym zameraním, na poznávanie a ochranu rastlín a zvierat, prírody v okolí obce, ochranu životného prostredia, výrobu rôznych predmetov z prírodných i odpadových materiálov určený pre žiakov primárneho vzdelávania. Deti sa učia pozorovať prírodu, jej zmeny, všímať si počasie a v závislosti od týchto zmien i život rastlín. Ide o dlhodobú a pravidelnú činnosť.

FOTOGALÉRIA


Všetko čo nás baví (ZU č. 27, Bc. Nikola Brutovská)

Cieľom krúžku je rozširovať detskú fantáziu, predstavivosť, zručnosti a nápaditosť po stránke výtvarnej hudobnej a telesnej (pohybovej). Vypestovať kladný vzťah k tvorivým prácam.

Aktivity: Zvieratká z jesenných listov, Ilustrácia rozprávky: Macko Uško, Modelovanie

FOTOGALÉRIA


 Basket (ZU č. 28 Mgr. Anna Rigdová)

 

 


Vzdelávanie v IT (ZU č. 29, Ing. Andrej Kovaľ)

Na krúžku žiaci upevňujú nadobudnuté vedomosti z hodín informatiky a hravou formou získavajú ďalšie vedomostí a zručnosti pri práci s informačnými technológiami. Spoznávajú časti počítača ale aj využívajú základné programové vybavenie. 

 


Hraví, zdraví a talentovaní (ZU č. 30, Mgr. Jaroslav Filip)

Ciele záujmového útvaru (ZÚ) Hraví, zdraví a talentovaní:

  • Rozvíjať a vzbudiť záujem detí a žiakov o pohyb, šport a zdravý spôsob života. Prežívať radosť z pohybu.
  • Viesť deti k aktívnemu a zdravému životnému štýlu, účelnému využívaniu voľného času, k sebahodnoteniu a sebaakceptácii, zodpovednosti sa svoje výkony a rozhodnutia. Formovať pozitívny vzťah k zdravému modernému životnému štýlu.
  • Rozvíjať kľúčové kompetencie, (spolu)zodpovednosť, tvorivosť a samostatnosť žiakov.
  • Predchádzať drogovým závislostiam a sociálno-patologickej javom a orientácii detí/žiakov. Poskytnúť deťom možnosti na pozitívnu sebarealizáciu.
  • Vytvárať reálny sebaobraz, utvárať správne návyky, názory a postoje žiakov.
  • Rešpektovať a akceptovať záujmy detí, ich potreby, názory, možnosti, predpoklady, individuálne osobitosti, danosti, túžby, perspektívy a opodstatnené požiadavky vyplývajúce z cieľov, poslania a zamerania ZÚ.
  • Rozvíjať a trénovať (spolu)rozhodovanie, tímovú prácu a spoluprácu.
  • Rozvíjať telesná a psychickú zdatnosť u detí, zodpovednosť za svoje zdravie.
  • Osvojovať, zdokonaľovať a upevňovať pohybové zručnosti, návyky a schopnosti.
  • Zvyšovať aktivitu žiakov, kvalitu a efektívnosť výchovy detí/žiakov saturovaním ich potrieb a záujmov.
  • Vštepovať žiakom princípy a pravidlá FAYR-PLAY a ich dodržiavanie pri hre ako aj v bežnom živote. Zvyšovať mieru spokojnosti detí a poskytovaných služieb.
  • Budovať, posilňovať a kultivovať vzťahy s rovesníkmi v rámci malej sociálnej skupiny. Ukotviť motiváciu a spokojnosť detí s poskytovanými službami.
  • Vytvárať vo výchove pedagogické situácie, v ktorých má dieťa/žiak možnosť objektívne hodnotiť svoje aktuálne výkony, pokroky, zažívať úspech a radosť z pohybu, byť pochválený a odmenený. Usilovať o splnenie oprávnených požiadaviek detí.
  • Rozvíjať vôľové, výkonové a pohybové schopnosti, hrubú a jemnú motoriku, fantáziu, talent a nadanie detí v oblasti športu a umenia. Delegovať právomoc na deti.
  • Učiť sa spoľahlivo riadiť a organizovať sám seba (i iných rovesníkov v rámci malej sociálnej skupiny), plánovať a organizovať si svoj voľný čas.

 

FOTOGALÉRIA


Tvoríme s radosťou (ZU č. 31, Mgr. Aneta Lešková)

Cieľ: rozvíjať tvorivosť žiakov osvojovaním rôznych výtvarných techník, postupov a spôsobov práce s prírodným a odpadovým materiálom, skrášľovať prostredie triedy prácami žiakov. Významnú úlohu bude zohrávať vzájomná spolupráca žiakov v skupinách, vo dvojiciach, spoločné zážitkové prežívanie voľno-časových aktivít a nadobúdanie poznania, že krásu okolo seba si môže vytvoriť každý z nás rôznymi spôsobmi.


 Tvorivé dielne (ZU č. 32, Mgr. Viera Lovasová)

Cieľom krúžku Tvorivé dielne je naučiť žiakov kresliť, vnímať, tvoriť a prežívať veci okolo seba – pozerať sa na veci a svet „inými“ očami a zameriavať sa na tvorbu z rôznych materiálov – papier, plast, prírodniny.... Vlastnou činnosťou pomáhame rozvíjať tvorivosť, podporujeme kreativitu, zručnosť estetické vnímanie a zdokonaľovanie jemnej motoriky. Žiaci získavajú väčšiu zručnosť v oblasti kresby a maľby rôznymi technikami (kresba ceruzou, tušom, kolorovaná kresba, anilín, akvarel, tempera, kombinované techniky). Krúžok ponúka deťom možnosť sebarealizácie a výsledkom každej ich činnosti budú rôzne práce vyrobené vlastnými rukami.


Praktik (ZU č. 33, Mgr. Galina Puškárová)

Krúžková činnosť Praktik je pod vedením pani učiteľky Puškárovej. Navštevujú ho žiaci prvého ročníka, tí, ktorí sa rozhodli, že aspoň 2x v týždni strávia zmysluplnejšie ako za počítačom, či pri televíznych obrazovkách. Krúžok je vhodný pre deti s fantáziou a nekonečnými tvorivými schopnosťami, ktoré majú chuť tvoriť pekné veci vlastnými rukami. Cieľom krúžku je naučiť deti vnímať a tvoriť rôzne veci z najrôznejších materiálov a tým rozvíjať a podporovať ich tvorivosť a kreativitu, fyzickú zručnosť a jemnú motoriku. Krúžok ponúka deťom možnosť sebarealizácie a výsledkom každej ich činnosti budú rôzne diela vyrobené vlastnými rukami, Ale rovnako budeme inšpiráciu nachádzať aj v prírode. Na ktoré budú všetky deti iste veľmi pyšné.

FOTOGALÉRIA


Hráme sa s papierom (ZU č. 34, Katarína Regrútová)

Cieľom záujmového útvaru je vzbudiť záujem o tvorivosť. Pri práci využívame kreatívnosť a fantáziu u žiakov. Pozornosť venujeme rôznym druhom techník cez strihanie, lepenie, trhanie, otláčanie, dotváranie a skladanie papiera. Snažíme sa rozvíjať cit pre krásu a fantáziu.

 


Dve pravé rúčky máme (ZU č. 35, Mgr. Oľga Vaščáková)

Hlavným cieľom záujmového útvaru "Dve pravé rúčky máme" je rozvíjať schopnosti a zručnosti žiakov v kreatívnej oblasti, kognitívnej, psychomotorickej, ale aj po stránke etickej. Počas školského roka 2019/2020 budeme našimi šikovnými rúčkami a svojou fantáziou vytvárať rôzne výtvarné a umelecké dielka, s ktorými sa pochválime na našej školskej stránke. 


Novinky

Kontakt

  • Základná škola, Kluknava 43
    Kluknava 43
    053 51 Kluknava
  • riaditeľ: 0915 873 819
    sekretariát: +421 53 447 32 12, 0911 249 627
    ekonóm :+421 53 447 32 78
    zástupca:+421 53 447 32 12,
    elokované pracovisko Richnava: 0910 906 254

Fotogaléria