• Aktualizácia údajov

    Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
  • Zápis do 1. ročníka

  • Kto veľa číta, veľa sa dozvie

    Kto veľa číta, veľa sa dozvie

    Marec - mesiac kníh je už za nami, ale to nás neodradilo zorganizovať čitateľskú súťaž pre žiakov zo SZP. A tak k príležitosti Medzinárodného dňa detskej knihy (02.04.), kedy si pripomíname narodenie asi najväčšieho rozprávkara Hansa Christiana Andersena sa dňa 9. apríla 2024 konalo podujatie pod názvom "Kto veľa číta, veľa sa dozvie". 

    Žiaci si svoje schopnosti zmerali v 2 čitateľských disciplínach. V prvej disciplíne čítali neznámy text a následne vypracovávali otázky na porozumenie prečítaného textu. V druhej disciplíne čítali všetci zúčastnení žiaci ďalší neznámi text na čas. Kto text prečítal najrýchlejšie získal najviac bodov. Súťaž bola veľmi vyrovnáná, o prvých miestach rozhodovali iba nepatrné rozdiely bodov.

    1. miesto Natália Gabčová 4. A, 2. miesto Michaela Macková 4. D, 3. miesto Božena Tulejová 4. C, 3. miesto Leo Horváth 4. C

    špeciálne triedy:

    1. miesto Annamária Tulejová 5.D, 2. miesto Sebastián Macko 4. G, 3. miesto Peter Tulej 4. F, 3. miesto Ivan Klempár 4. G

    Najlepším čitateľom blahoželáme a zúčastneným ďakujeme. Poďakovanie patrí aj kolegyniam Mgr. Semanová, Mgr. Gengeľová a Bc. Papcunová. 

    Zapísala Mgr. Michaela Hvizdošová, učiteľka

    Do fotogalérie bol pridaný nový album Kto veľa číta, veľa sa dozvie.

  • Turnaj vo vybíjanej dievčat

    Turnaj vo vybíjanej dievčat

    Dňa 27. marca 2024 sme sa zúčastnili turnaja vo vybíjanej dievčat. Turnaj sa konal na Gymnáziu v Krompachoch v rámci projektu „najšportovejšej školy Krompách a okolia“.

    Naše dievčatá obsadili konečné 4. miesto. Dievčatám za reprezentáciu školy ďakujeme. Ďakujeme, za pozvanie na turnaj a tešíme sa na nové športové zážitky. Žiačky na turnaj pripravoval a sprevádzal Mgr. Jozef Baluch.

    Zapísal: Mgr. Jozef Baluch, učiteľ  

    Do fotogalérie bol pridaný nový album Turnaj vo vybíjanej dievčat.

  • Garuďipen/rómske hádanky II.

    Garuďipen/rómske hádanky II.

    ... Dám ti hádanku, ktorú nebudeš vedieť vylúštiť / Phenav tuke ajse garude lava, so len na džaneha avri te učharel...

    Dňa 26. marca 2024 sa opäť na našej škole konalo 2. kolo už tradičnej hádankárskej súťaže pod názvom Garuďipen – rómske hádanky II.. Súťaž bola určená pre žiakov 2. stupňa a zúčastniť sa jej mohli z každej triedy dvaja žiaci. V hádankárskej súťaži mali žiaci možnosť sa oboznámiť s krátkymi žánrami ústnej ľudovej slovesnosti Rómov, ktoré tvoria romipen („rómstvo“). Rómske hádanky / garude lava poskytli zúčastneným žiakom možnosť                     na obohatenie a rozšírenie si slovnej zásoby a spoznanie kultúrneho dedičstva Rómov. Žiaci si mohli takouto formou rozvíjať predstavivosť, logiku, hádankársky kumšt a um. Rómskymi hádankami sa mohli žiaci rómskeho etnika zároveň otestovať zo znalosti materinského jazyka. Súťažiaci mali najprv za úlohu hádať desať hádaniek z listu na čas. Potom nasledovalo spoločné lúštenie 26 hádaniek prezentáciou v programe PowerPoint v stanovenom časovom limite tzv. preborovým spôsobom. Cieľom osvetovej aktivity bolo prezentovať tradičnú rómsku kultúru a rómsky folklór (ústnu ľudovú slovesnosť Rómov). Organizátora súťaže nepotešilo, že sa            na súťaž nedostavili žiaci 5. D – špec.. Celkové poradie družstiev a podrobnejšie info. o výsledkoch súťaže nájdu záujemcovia vo fotogalérii k tomuto článku. Medailové umiestnenie bolo nasl.:

    1. miesto: 7. C trieda v zložení Ivana Klempárová Kristína Dunková (36 b.)

    2. miesto: 8. A trieda v zložení Laura Balogobvá a Michaela Mireková (16 b.)

    3. miesto: 6. B trieda v zložení Kevin Tulej a Estera Klempárová (10 b.)

    Víťazom školskej hádankárskej súťaže blahoželám a teším sa na jej ďalšie pokračovania.

    Zapísal: Mgr. Jaroslav Filip, sociálny pedagóg

    Do fotogalérie bol pridaný nový album Garuďipen/rómske hádanky II..

  • Kurz programovania v programe Scratch

    Kurz programovania v programe Scratch

    Dňa 26. marca 2024 sa žiačky V.A, VI.A a IV.A triedy zúčastnili kurzu programovania v programe Scratch, ktorú viedla v IKT učebni našej školy Lenka Kohútová, lektorka a projektová manažérka organizácie Aj Ty v IT  v Košiciach. Aj Ty v IT pomáha vytvárať prostredie, v ktorom sa IT stávajú dostupnými pre všetky ženy.

    Scratch je najväčšia svetová kódovacia komunita pre deti a kódovací jazyk s jednoduchým vizuálnym rozhraním, ktoré umožňuje mladým ľuďom vytvárať digitálne príbehy, hry a animácie. Scratch je navrhnutý, vyvinutý a moderovaný neziskovou organizáciou Nadácia Scratch.  Táto aplikácia podporuje výpočtové myslenie a zručnosti pri riešení problémov; tvorivé vyučovanie a učenie sa; sebavyjadrenie a spolupráca; a spravodlivosť vo výpočtovej technike. Scratch je vždy zadarmo a je dostupný vo viac ako 70 jazykoch.

    Zapísala: PaedDr. Stanislava Kolářová, učiteľka

    Do fotogalérie bol pridaný nový album Kurz programovania v programe Scratch.

  • Hviezdoslavov Kubín - okresné kolo

    Hviezdoslavov Kubín - okresné kolo

    V utorok 26. marca 2024 sa v Centre voľného času v Gelnici konalo okresné kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín (70. ročník).

    Našu školu reprezentovalo šesť žiakov – víťazi školského kola v každej kategórii. Aj napriek vysokej konkurencii sa nám podarilo získať pekné umiestnenia:

    2. miesto – 1. kategória – próza: Abigail Marlee Maslík (IV. A)

    3. miesto – 1. kategória – poézia: Elena Palková (III. A)

    3. miesto – 2. kategória – poézia: Liliana Brutovská (VI. A)

    Výhercom srdečne blahoželáme! Všetkým zúčastneným žiakom veľmi pekne ďakujeme za reprezentáciu našej školy a prajeme im veľa úspechov a chuti do učenia v ďalšom ročníku súťaže!

    Zapísala: Mgr. Anna Kaprálová, učiteľka

    Do fotogalérie bol pridaný nový album Hviezdoslavov Kubín - okresné kolo.

  • Návšteva obecnej knižnice

    Návšteva obecnej knižnice

    Dňa 25. marca 2024 sme so žiakmi VI. A a VII. A triedy navštívili Obecnú knižnicu v Kluknave. Pani knihovníčka nám predstavila vynovenú knižnicu, porozprávala o aktivitách v knižnici a jej budúcich plánoch, porozprávala nám o všelijakých knihách, predstavila nové tituly, ktoré zakúpili a motivovala nás k čítaniu.

    S láskou sme si prelistovali knihy, ktoré nás zaujali a povedali sme si, že sa sem ešte v čase otváracích hodín vrátime a niektoré z nich si vypožičiame. Potom pani knihovníčka vyhodnotila aktivitu Obecnej knižnice (kresby) a odmenila troch žiakov VII. A triedy, ktorí sa aktivity zúčastnili – M. Zimmermanna, S. Cakla a S. Papcunovú.    

    Na záver sa pani učiteľky slovenského jazyka a literatúry Mgr. Monika Čechová a Mgr. Anna Kaprálová veľmi pekne poďakovali za prijatie, že práve v tomto mesiaci, ktorý je venovaný knihám, mohli prežiť vyučovaciu hodinu SJL mimo školských lavíc - v Obecnej knižnici v Kluknave a po spoločnej fotografii sa vrátili do školy na ďalšie vyučovacie hodiny.

    Zapísala: Mgr. Monika Čechová, učiteľka

    Do fotogalérie bol pridaný nový album Návšteva obecnej knižnice.

  • Marec – mesiac knihy (aktivity 5. A triedy)

    Marec – mesiac knihy (aktivity 5. A triedy)

    Už roky mesiac marec spájame nielen s príchodom jari, ale i s knihou. Kniha, najväčší priateľ človeka, od nepamäti patrí medzi neodmysliteľných spoločníkov mladých či starých. Aj známy pedagóg J.A. Komenský povedal: „Nemilovať knihu, znamená nemilovať múdrosť a nemilovať, znamená stávať sa hlupákom.“ Prečo si mesiac knihy pripomíname práve v marci? Marec – mesiac knihy bol prvýkrát v bývalom Československu vyhlásený v roku 1955 na počesť Mateja Hrebendu a ako snaha o udržanie a podporenie trvalého záujmu o knihy.

    Mesiac knihy sme si aj my žiaci 5.A triedy pripomenuli rôznymi aktivitami na vyučovacom predmete slovenský jazyk a literatúra, konkrétne na literatúre. Cieľom aktivít bolo pripomenúť, že aj v období moderných informačných technológií a počítačov má kniha svoje opodstatnenie a význam a takisto vzbudiť u nich záujem o detskú literatúru a motivovať ich k čítaniu. Prvá aktivita niesla názov – Moja obľúbená kniha. Každý žiak si do školy doniesol svoju obľúbenú knihu a porozprával nám ostatným stručný obsah a vysvetlil, prečo je to jeho obľúbená kniha. Potom nasledovala ďalšia aktivita s názvom Čítaj ako... Nešlo o klasické čítanie, ale žiaci museli čítať tak, ako bolo napísané na kartičke, ktorú si vytiahli. Napr. čítaj ako vystrašený, čítaj ako keby si spieval, čítaj ako moderátor správ v TV, čítaj ako robot, čítaj ako operný spevák a pod. Žiakom sa táto aktivita veľmi páčila. Vyskúšali si pri nej netradičné čítanie sprevádzané množstvom smiechu. Ďalšou aktivitou sme si pripomenuli Deň ľudovej rozprávky, ktorý sa každoročne oslavuje 16. marca, v deň, keď sa narodil náš najväčší rozprávkar Pavol Dobšinský. Pri tejto príležitosti sme navštívili našu školskú knižnicu a prečítali sme si v nej z knihy Slovenské rozprávky - ľudovú rozprávku - O dvanástich mesiačikoch. Poslednou aktivitou v tomto mesiaci bola zážitkovo-náučná beseda so spisovateľkou Lenkou Šingovskou, ktorá žiakom priblížila svoju slovensko-anglickú knihu s názvom Dodo v krajine permoníkov, v ktorej sa píše o tajomnom svete permoníkov strážiacich podzemné poklady hôr a chrániaci ich pred zneužitím. Okrem toho, že žiaci spoznali podzemné bohatstvo, oboznámili sa aj s banskou históriou na Slovensku.

    Zapísala: Mgr. Lenka Kluknavská, učiteľka

    Do fotogalérie bol pridaný nový album Marec – mesiac knihy (aktivity 5. A triedy).

  • Beseda so spisovateľkou Lenkou Šingovskou

    Beseda so spisovateľkou Lenkou Šingovskou

    V pondelok 18. marca 2024 si žiaci druhého stupňa užili zážitkovo-náučné podujatie, ktoré pre nich pripravila Lenka Šingovská, spisovateľka, zakladateľka vydavateľstva Class a občianskeho združenia Class Slovakia.

    Okrem toho je aj autorkou zážitkových projektov a zostavovaľkou 10 publikácií, ktoré spája jedno – láska k vlasti. Našich žiakov oboznámila s príbehom zo slovensko-anglickej knihy Dodo v krajine permoníkov, vďaka ktorej spolu odhaľovali tajomný svet permoníkov strážiacich podzemné poklady hôr a chrániaci ich pred zneužitím. Pomáhajú statočným baníkom v ich ťažkej práci a bdejú nad ich životom a zdravím, pretože ľudský život je vzácnejší ako všetky poklady sveta. Okrem toho, že žiaci spoznali podzemné bohatstvo, oboznámili sa aj so zašlou slávou banskej histórie na území Slovenska. Žiaci mali možnosť nahliadnuť aj do drevenej truhlice, v ktorej sa ukrývali vzorky pokladov (hornín a nerastov) z bane, ako napríklad kryštáliky mede, opálu, soli, železnej rudy, či čierne uhlie. Predstavený knižný príbeh Dodo v krajine permoníkov nesie v sebe znaky rozprávky a vychádza z historickej skutočnosti. Toto podujatie bolo obohatené aj peknou výstavou ilustrácií zo spomínanej knihy. V závere nechýbal ani priestor na množstvo zvedavých otázok žiakov, ktoré kládli autorke. Tá im na každú z nich ochotne odpovedala. Žiadna otázka nezostala nezodpovedaná.

    Zapísala: Mgr. Lenka Kluknavská, učiteľka

    Do fotogalérie bol pridaný nový album Beseda so spisovateľkou Lenkou Šingovskou.

  • Rozprávkový kvíz v špeciálnych triedach

    Rozprávkový kvíz v špeciálnych triedach

    Kniha od nepamäti patrí medzi neodmysliteľných spoločníkov všetkých ľudí. A práve mesiac marec je spájaný s knihou.

    Aby sme podporili záujem žiakov o čítanie kníh, prehlbovanie vedomostí a rozvíjanie aktivít, ktoré s čítaním súvisia, pripravili sme si pre nich „Rozprávkový kvíz“. Najprv sa žiaci oboznámili s rôznymi rozprávkovými knihami, potom si zopakovali informácie o rozprávke, prípadne si osvojili nové vedomosti. „Rozprávkový kvíz“ pozostával z niekoľkých cvičení, kde úlohou žiakov bolo pomenovať rozprávku podľa indícii, označiť správne tvrdenie o rozprávke, priradiť obrázok k názvu rozprávky, nakresliť rozprávku a iné. Žiaci pracovali v skupinách. Po vypracovaní kvízu, pani učiteľky kvíz vyhodnotili a žiaci boli odmenení podľa úspešnosti. Podujatie pripravili triedne učiteľky: 4.F - Bc. Ružena Papcunová, 4.G - Mgr. Beáta Semanová, 5.D - Mgr. Lenka Gengeľová.

    Zapísala: Mgr. Lenka Gengeľová, učiteľka 

    Do fotogalérie bol pridaný nový album Rozprávkový kvíz v špeciálnych triedach.

  • Divadelné predstavenia v anglickom jazyku

    Divadelné predstavenia v anglickom jazyku

    V dňoch 6. a 15. marca 2024 sa naši žiaci 4. A až 8. A triedy pod vedením JUDr. Radky Ščurkovej zúčastnili divadelných predstavení v anglickom jazyku, ktoré sa konali v Historickej radnici v Košiciach.

    Činoherná anglicko-slovenská divadelná inscenácia pod názvom „United Neighbours of London“ bola koncipovaná ako učebná pomôcka pre starších žiakov. Našim šiestakom, siedmakom a ôsmakom sa tak naskytla jedinečná príležitosť si zábavnou a nenútenou formou upevniť poznatky a vedomosti z anglického jazyka. Obohatili si nielen gramatiku, slovnú zásobu, ale aj hovorové frázy, s ktorými sa môžu stretnúť v reálnom živote. Okrem zaujímavého príbehu o susedoch žiakov ohúril aj anglický prejav s použitím atraktívnych dialektov, variabilná scéna, žánrovo rôznorodá hudba a pestré herecké kreácie.

    Druhé z predstavení bolo zamerané na žiakov z nižších ročníkov a nieslo názov „Dick Whittington and His Cat“. Divadelná forma so zvieracím námetom bola v tomto prípade pútavo doplnená o veselé anglicko-slovenské pesničky, ktoré našich štvrtákov a piatakov nepochybne zaujali.

    Pedagogický dozor počas jednotlivých predstavení starostlivo vykonávali pani učiteľky Mgr. Magdaléna Ferencová a Mgr. Tatiana Čarnoká.

    Z košického divadla sme v oboch prípadoch všetci odchádzali obohatení o nevšedný cudzojazyčný zážitok vysokej kultúrnej hodnoty a už teraz sa tešíme na ďalšie náučné anglicko-slovenské inscenácie.

    Zapísala: JUDr. Radka Ščurková, vedúca PK cudzích jazykov

    Do fotogalérie bol pridaný nový album Divadelné predstavenia v anglickom jazyku.

  • Beseda so spisovateľom Valentínom Šefčíkom

    Beseda so spisovateľom Valentínom Šefčíkom

    Dňa 4. marca 2024 nás poctil svojou návštevou pán spisovateľ Valentín Šefčík – jeden z mála autorov poézie pre deti a mládež. Veľmi príjemného stretnutia s týmto autorom sa zúčastnili žiaci I. stupňa a žiaci 5. A triedy.

    Pán spisovateľ sa žiakom najprv predstavil, porozprával im o svojom živote a o svojej tvorbe. Žiaci mali možnosť vypočuť si rozprávanie autora o tom, ako diela tvoril, v akom období vznikali, aká bola motivácia k ich napísaniu, priblížil nám aj priebeh ich písania. Dozvedeli sme sa aj to, že taká báseň sa nepíše ľahko a rodí sa dlho. Žiaci mali možnosť vypočuť si aj úplne prvú báseň o pyšnom slonovi, ktorá nie je zverejnená v žiadnej z kníh. Pán spisovateľ nám predstavil 5 kníh zo svojej tvorby: Kniha na vydaj, Kamienky pri ceste, Basta fidli, Bola raz jedna láska a Zázraky. Ako to už názvy naznačujú, sú to originálne knihy básní pre deti. Sú nekonečne vynaliezavé, nechýba v nich fantazijnosť, hravosť, vtip aj humor. Pán Šefčík nám dokázal, že básne, ktoré píše, vie aj zarecitovať. Pútavým prednesom autor tešil a dotýkal sa duší žiakov v priebehu celého stretnutia. Nechýbal ani priestor na zvedavé otázky žiakov, ktoré kládli spisovateľovi. Ten im na každú z nich ochotne odpovedal. Žiadna otázka nezostala nezodpovedaná. V závere besedy sa predstavili aj naši mladí recitátori – Kristína Čarnoká, Veronika Bogačevičová z V. A triedy a Alžbetka Cenká z III. A triedy, ktoré zarecitovali básne z autorovej tvorby a pán spisovateľ ich za krásny prednes odmenil jednotkami do žiackych knižiek. Žiaci si z tejto besedy odniesli pekné zážitky, nové poznatky, fotky a dokonca aj autogramy. Ďakujeme pánovi spisovateľovi za príjemne strávený čas a prajeme mu veľa dobrých nápadov pri tvorbe a tešíme sa na ďalšie zbierky básní.

    Zapísala:Mgr. Lenka Kluknavská, učiteľka

    Do fotogalérie bol pridaný nový album Beseda so spisovateľom Valentínom Šefčíkom.

  • OZNAM

    OZNAM

    Milí rodičia!

    Vzhľadom na výskyt žltačky prosíme o zvýšenú hygienu rúk. Po dohode s RÚVZ Spišská Nová Ves bude vydaná vyhláška, na základe ktorej budú zaočkovaní všetci zamestnanci aj žiaci. Odporúčam využiť  túto možnosť, pretože očkovanie je celoživotné. Osoby, ktoré boli v úzkom kontakte s nakazenými sú sledované u svojho lekára. Ďakujeme za zhovievavosť.

    RNDr. Jela Zimmermannová, riaditeľka školy

  • OZNAM

    OZNAM

    Vážení rodičia,

    na základe odporúčania RÚVZ v Spišskej Novej Vsi a po dohode so zriaďovateľom školy vyhlasujeme od 15. februára 2024 CHRÍPKOVÉ PRÁZDNINY z dôvodu vysokej chorobnosti v zmysle Metodického usmernenia č. 15/2005-R. Nástup do školy bude v stredu 21. februára 2024.

    RNDr. Jela Zimmermannová, riaditeľka školy

  • Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

    Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

    Dňa 23. februára 2024 sa v našej škole konalo školské kolo súťaže Hviezdoslavov  Kubín.  Tento rok je to už 70. ročník tejto najznámejšej a najprestížnejšej recitačnej súťaže v prednese poézie a prózy.

    Hviezdoslavov Kubín pôvodne vznikol pre potreby zdokonalenia výslovnosti v slovenskom jazyku, postupne sa však pretváral, prepájal sa s inými druhmi umenia a nadobúdal súčasnú podobu.  Je vrcholným podujatím, ktoré vytvára a formuje kultúru slovenského národa.

    Školského kola sa zúčastnili recitátori – víťazi triednych kôl. Bohatá účasť recitátorov v školskom kole bola najmä  v I. a II. kategórii. No zaujímavosťou bolo, že v III. kategórii sme mali veľa chlapcov, čo sa málo kedy stáva.

    Výsledky školského kola:

    POÉZIA:

    I. kategória:  1. miesto: Elena PALKOVÁ (3.A), 2. miesto: Ela ČECHOVÁ (3.A), 3. miesto: Dávid VAŠČÁK (2.A), Miroslava BRUTOVSKÁ (4.A)

    II. kategória: 1. miesto: Liliana BRUTOVSKÁ (6.A), 2. miesto: Veronika BOGAČEVIČOVÁ (5.A), 3. miesto: Kristína ČARNOKÁ (5.A)

    III. kategória: 1. miesto: Nina LENÁRTOVÁ (8.A), 2. miesto: Samuel CAKL (7.A), 3. miesto: Pavol KURILLA (8.A)

    PRÓZA:

    I. kategória: 1. miesto: Abigail Marlee MASLÍK (4.A), 2. miesto: Nela NEHILOVÁ (4.A), 3. miesto: Ema KAPRÁLOVÁ (4.A), Elena TREMKOVÁ (2.A)

    II. kategória: 1. miesto: Aneta VAŠČÁKOVÁ (6.A), 2. miesto: Natália HOPPEJOVÁ (6.A), 3. miesto: Dominika MIREKOVÁ (6.A)

    III. kategória: 1. miesto: Filip FERENC (8.A)

    Všetkým súťažiacim ďakujeme za krásny umelecký zážitok, za pekne prednesené básne, ale aj texty. Ďakujeme za to (najmä tým najmenším), že mali odvahu postaviť sa pred porotu a publikum a predniesť poéziu alebo prózu.

    Našu školu budú reprezentovať víťazi z každej kategórie v okresom kole  dňa 26.03.2024 v CVČ v Gelnici. Držíme im prsty!

    Zapísala: Mgr. Magdaléna Ferencová, učiteľka

    Do fotogalérie bol pridaný nový album Hviezdoslavov Kubín - školské kolo.

  • Po stopách Ľudovíta Štúra

    Po stopách Ľudovíta Štúra

    V prvom polroku školského roka sa siedmaci v učive slovenského jazyka a literatúry prvýkrát stretávajú s osobnosťami generácie zoskupenej okolo Ľudovíta Štúra – tzv. štúrovcami a ich literárnou tvorbou. Hoci meno slovenského jazykovedca, politika a novinára určite poznajú z počutia a možno z učiva vlastivedy, presné informácie o ňom ešte nemajú. S cieľom priblížiť žiakom osobnosť Ľudovíta Štúra sme zorganizovali besedu s autorom blogu Nie je túra bez Štúra a zároveň bývalým žiakom našej základnej školy – Radoslavom Hoppejom.

    Rado zavítal medzi žiakov VII. A a VII. B triedy vo štvrtok 22. februára 2024. Vystúpil s prezentáciou, v ktorej priblížil osobnosť Ľudovíta Štúra v prepojení s jeho vlastným internetovým blogom, prostredníctvom ktorého objavuje známe i menej známe historické či prírodné pamiatky Slovenska. Sám seba považuje za „turistu vo vlastnej krajine.“

    Siedmaci sa spolu s Radom vybrali po stopách Ľudovíta Štúra do Košíc, Levoče, Bratislavy, Liptovského Mikuláša i Modry. Prezentácia ich veľmi zaujala a v závere boli úspešní v kvíze, ktorý si pre nich influencer Rado pripravil. Pomyselnú cestu po Slovensku Rado obohatil aj o témy zdravého životného štýlu i enviromentálnej výchovy, na ktoré upozorňuje svojou prácou.

    Zážitok to bol pre žiakov veľkolepý. Na základe Radových tipov na výlety by sa radi v blízkej budúcnosti vybrali po stopách Ľudovíta Štúra aj reálne.

    Radoslavovi Hoppejovi veľmi pekne ďakujeme za návštevu našej základnej školy a prajeme mu ešte veľa úspešných túr!

    Zapísala: Mgr. Anna Kaprálová, učiteľka

    Do fotogalérie bol pridaný nový album Po stopách Ľudovíta Štúra.

  • Ruské slovo - celoslovenské kolo

    Ruské slovo - celoslovenské kolo

    Dňa 9. februára 2024 sa v priestoroch CVČ v Košiciach konalo celoslovenské kolo súťaže Ruské slovo.

    Zúčastnilo sa 72 žiakov zo základných a stredných škôl. Našu školu reprezentovala žiačka VIII.A triedy Nina Lenártová. Obsadila druhé miesto vo svojej kategórií. Srdečne blahoželáme.

    Zapísala: PaedDr. Zuzana Lenártová, učiteľka

    Do fotogalérie bol pridaný nový album Ruské slovo - celoslovenské kolo.

  • Karneval štvrtých ročníkov

    Karneval štvrtých ročníkov

    Ako iste vieme, fašiangy sú obdobím zábav, plesov a rôznych kultúrnych podujatí. V tomto duchu zábavy sa opäť, ako každý rok, aj našou školou ozývala hudba, detský smiech a radosť.

    Dňa 8. februára 2024 sa v štvrtáckych triedach konal karneval. Pre žiakov bolo pripravených množstvo zábavných aktivít, hier a občerstvenie. Všetci sme sa spoločne zabavili a užili si deň v maskách plnými dúškami.

    Moje poďakovanie patrí aj kolegyniam, ktoré sa podujali na prípravách a spoločne sme vytvorili príjemnú a veselú atmosféru. 

    Zapísala: Mgr. Dominika Richnavská, učiteľka

    Do fotogalérie bol pridaný nový album Karneval štvrtých ročníkov.

  • Miro Žbirka – Roky a dni

    Miro Žbirka – Roky a dni

    V stredu 7. februára 2024 sme sa so žiakmi siedmych ročníkov vybrali do Košíc, do múzejnej historickej budovy na Námestí Maratónu mieru. Áno. Východoslovenské múzeum Košice. Prilákala nás tam výstava s názvom Miro Žbirka – Roky a dni.

    Vzhľadom na to, že tento rok na literatúre sme sa s jeho menom stretli po prvýkrát pri piesňach, chceli sme sa oboznámiť nielen s hudobnou kariérou sólového umelca či tímového hráča – „modusáka“, ale aj s osobným životom „neoficiálneho člena“ The Beatles, milovníka trojprúžkových tenisiek a anglického humoru. Na výstave nás okrem iného zaujal audiovizuálny tunel, kde sme mohli zažiť pravú koncertnú atmosféru a aj hudbu a vo vestibule múzea sme si mohli zahrať na jeho klávesoch. Okrem originálnych ocenení a kultových záberov hudobníka sme videli aj doteraz nezverejnené ukážky zo súkromného archívu či šatníka hviezdy – videli sme jeho rukopis, originálne listy, ktoré písal svojej manželke Katke, dotkli sme sa legendárneho svetra z natáčania muzikálu Neberte nám princeznú či videli jeho knihy zo súkromnej knižnice, o ktorých sa učíme a čítame na hodinách literatúry.

    Ďalej sme absolvovali aj ďalšie dostupné výstavy s názvom, Gotika, Renesancia a Barok, vďaka ktorým sme sa preniesli do jednotlivých období a mohli vidieť krásu umenia na vystavených exponátoch.

    Našou poslednou zastávkou v múzeu bola stála expozícia s názvom Košický zlatý poklad. Sprievodca nás vzal do trezoru, v ktorom majú vystavené všetky mince s hodnotou niekoľko miliónov eur.

    Boli sme očarení celým dňom a všetkým, čo sme videli a zažili. Vyhladovaní sme sa zastavili na pizzu a pokojne a s umeleckými, estetickými a kultúrnymi zážitkami sa pobrali domov.  

    Zapísala: Mgr. Monika Čechová, učiteľka

    Do fotogalérie bol pridaný nový album Miro Žbirka – Roky a dni.

strana:

Novinky

Kontakt

  • Základná škola, Kluknava 43
    Kluknava 43
    053 51 Kluknava
  • riaditeľ: 0915 873 819
    sekretariát: +421 53 447 32 12, 0911 249 627
    ekonóm :+421 53 447 32 78
    zástupca:+421 53 447 32 12,
    elokované pracovisko Richnava: 0910 906 254

Fotogaléria